TurkishEnglishGermany
Googleseouzmani.net ile AdWords maliyetleriniz artık kabus değil...
Sık Sorulan Sorular

Seo Nedir?

Seo;  Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olup, Türkçesi ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ dur. Yani bir nevi arama motoruna sitenizi tanıtarak faaliyet alanlarınızı ve güvenilirliğinizi görmesinde yardımcı olmaktır.

Seo yasal mıdır?

Seo yukarda da belirtildiği gibi Arama Motoruna sitenizi tanıması için yardım etmektir. Eğer ki Seo çalışmalarında Arama Motorunu kandırayım diye bir düşünceniz varsa çok geçmeden tespit edilirsiniz. Fakat Arama Motorunun çalışma sistemini iyi bilen profesyonel eller aracılığı ile yapılırsa Arama Motoruna sitelerin kısaca faaliyet alanları güvenilirliği geçmişi iyi tanıtılırsa bir nevi yardımcı olarak sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz. Sonuç olarak Seo tabiki yasal bir çalışmadır ve Google bütün sitelerin ona yardımcı olmasını bekler.

Seo yu kendim yapabilir miyim?

Tabiki yapabilirsiniz fakat önce kesinlikle iyi bir eğitim almanız şart. Yanlış yapılan Seo uygulamaları veya Arama Motorunu kandırma çabaları %99 oranında sitenizin arama sıralamalarından çıkarılmasıyla sonuçlanmakta.Sitenize çok önem vermiyorsanız eğitim almadan risk alabilir sonuçlarına katlanabilirsiniz veya  bir profesyonelle çalışabilir veya bir profesyonelden eğitim alabilirsiniz.

Anahtar kelimede ilk sayfaya çıkmam ne kadar sürer?

Bu soruya genel anlamda cevap vermek yanlış olur. Anahtar kelimenizin rekabet yoğunluğuna göre değişmekle birlikte yoğunluğu düşük kelimelerde 2 haftada ilk sayfaya yerleşebiliyorken, yoğun rekabetin olduğu kelimelerde 3 aya kadar çıkabilmektedir. Yalnız tavsiye olarak bütün vaad edilenlere inanmayıp çalışma sonuçlarına göre ödeme kabul eden firmalarla çalışmanız daha uygun olacaktır ki siteniz ilerledikçe ödeme yaparsanız hem sizin içiniz rahat olacak hemde sizi kandırmalarına fırsat kalmayacaktır.

Seo Çalışması yaptırırsam siteme bişey olurmu?

Seo çalışması veya web sitesi optimizasyonunda Google ın belirlediği limitler ve kurallara uyulursa güvenilirliğiniz artacak ve bu sayede başarı elde edilebilecektir. Çok kısa sürede  yanlış uygulamalarla yukarı çıkarılmışsanız aynı hızla aramalardan çıkmanızda kolay olacaktır. Seo çalışmasından korkmaya gerek yok fakat size süratle ilk sıralara yerleştiririm vaadi verenlerden uzak durmanız daha risksiz olacaktır.

05 Mayıs 2016 tarihinde eklendi. 875 kez okundu
WhatsApp chat